ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE OSOBY CHĘTNE DO UDZIAŁU W GRUPIE PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ PROWADZONEJ DLA DDA I DDD

6 grudnia 2023r. w niezmiennym składzie
do 26 czerwca 2024r.

Konsultacje i nabór prowadzi:
Iwona Szmalenberg, prowadząca grupę,
tel. 501-335-505, Gdynia ul. Górna 6/1

Grupa jest skierowana do osób, które dostrzegły, że aktualne problemy życiowe mają związek z przeszłymi traumatycznymi i bolesnymi doświadczeniami z czasu dzieciństwa i mają nadzieję, że praca psychoterapeutyczna może pomóc im zrozumieć w jaki sposób przeszłość wpływa na teraźniejszość i wspólnie uczyć w jaki sposób ograniczać jej wpływ poprzez badanie nieświadomych motywów i fantazji determinujące obecne zachowania.

Trudno tego dokonać gdy we wnętrzu głównie panuje nerwowość, lękliwość czy huśtawka nastroju, lub przytłaczający smutek a w mowie wewnętrznej słychać ; Nie mów! Nie ufaj! Nie czuj! Wspólnie będziemy badać i zastanawiać się – czy warto rozmawiać? Czy może jednak można zaufać? A przede wszystkim doświadczać uczuć w związku z pracą w grupie i wspólnie uczyć się rozpoznawać, nazywać i wyrażać uczucia, które się czuje i dzięki temu rozwinąć w sobie „pozytywną orientacje życiową.”

Stany i uczucia, które aktualnie możesz czuć i które są wskazaniem do podjęcia psychoterapii:

  • lęk przed uczuciami i przed utrata kontroli nad własnym życiem
  • obawa przed sytuacjami konfliktowymi
  • skłonność do biernego reagowania i widzenia świata w czarno- białych kolorach
  • częste doświadczanie poczucia winy i bycie krytycznym wobec siebie
  • trudności w budowaniu bliskich relacji
  • zaniedbywanie siebie, własnych potrzeb, planów, marzeń…

Grupa będzie miała charakter „zamknięty” oznacza to, że będziemy spotykać się od 6 grudnia 2023r. w niezmiennym składzie do 26 czerwca 2024r.  Zaletą psychoterapii grupowej jest to, że oprócz relacji terapeutycznej i dialogu jest włączenie w proces terapeutyczny dodatkowego czynnika leczącego jakim jest proces grupowy związany z interakcjami między uczestnikami grupy.

W związku z tym każdy ma okazję do konfrontacji własnych przekonań, zachowań i oczekiwań oraz doświadczyć innych jako wsparcia. Każdy będzie określał na „wejście w proces terapeutyczny” swoje osobiste cele a pod koniec trwania grupy oceniał stopień ich osiągnięcia. Praca psychoterapeutyczna będzie oparta między innymi o „przepracowanie dziecięcych traum i bolesnych doświadczeń” poprzez „pracę wewnętrznym dzieckiem”, „wewnętrznym krytykiem”.

Ukończenie wstępnego etapu psychoterapii daje możliwość wzięcia udziału w pogłębionym procesie psychoterapii grupowej lub kontynuowania psychoterapii w formie indywidualnej.

Iwona Szmalenberg

Psycholożka, certyfikowana specjalistka i superwizorka RSPU w zakresie samodzielnego prowadzenia psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, rekomendowana trenerka 2-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiadam 20 letnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA.

GDZIE: Gdynia ul. Górna 6/1
KIEDY: W każdą środę od 18.15 – 20.00
ILOŚĆ MIEJSC: 10 osób
KOSZT JEDNEJ SESJI: 150zł

Twoja Strona