Iwona Szmalenberg

Psycholog, psychoterapeuta psychoanalityczny, superwizor aplikant psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia RSPU, certyfikowany specjalista w zakresie samodzielnego prowadzenia psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, rekomendowany trener 2-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA. W Ośrodku pracuje z osobami pragnących pogłębionej psychoterapii w nurcie psychoanalitycznym. Od 2005 roku  współpracuje z Instytutem Psychologii Zdrowia w Warszawie, prowadząc zajęcia w ramach Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia oraz na Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej oraz szkolenia z zakresu uzależnień behawioralnych. Prywatną praktykę psychoterapeutyczną prowadzi od 2003 roku.

 

Anna Kleczewska

Pedagog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionym chemicznie i niechemicznie oraz bliskimi osób uzależnionych. Pracowała jako streetworker z młodzieżą ze środowisk społecznie wykluczonych oraz z osobami czynnie biorącymi narkotyki w ramach programu redukcji szkód realizowanego przez Poradnię Terapii Uzależnień MONAR w Gdańsku. Od 2005r. do 2010r. pracowała w Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Obecnie pracuje w Przychodni Terapii Uzależnień w Gdyni, gdzie prowadzi terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych i ich rodzin. Współpracuje również z Przychodnią Terapii Uzależnień w Gdańsku Wrzeszczu, pomagając terapeutycznie osobom DDA. Psychoterapię prowadzi w nurcie eklektycznym.

 

Małgorzata Wojciechowska

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Ukończyła 4-letnią szkołę psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych oraz uzależnionymi behawioralnie, a także członkami ich rodzin. Umiejętności zdobywała pracując w ośrodku stacjonarnym "Mrowisko" w Sopocie oraz Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni, gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię par i rodzin oraz psychoterapię grupową. W 2018 roku podjęła studia Seksuologia Kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Sopocie.

 

Psychoterapeuci Ośrodka są w stałych superwizjach.