Zapraszam do udziału w 3 godzinnym warsztacie „Od dzisiaj!” osoby chętne do wspólnego spojrzenia na źródła swoich porażek w utrzymywaniu postanowień – typu „ Od jutra” jestem na diecie, czy też nie jem słodyczy itp. 

Konsultacje indywidualne prowadzi: 

Iwona Szmalenberg – prowadząca warsztat 501-335-505 

Wiele osób wiele razy tak mówiło i robiło, pełni entuzjazmu i zapału podejmowali wysiłek utrzymania ścisłej reguły wybranej diety i np. morderczego wysiłku fizycznego lecz energii starczało najczęściej do pierwszej „wpadki”. Powrót do „starych nawyków” jest już wtedy kwestią niedługiego czasu a wraz z nimi powrót wielu trudnych emocji – wstydu, rozgoryczenia, bezradności, chronicznego niezadowolenia z siebie , czasem i powikłań jakim jest depresja i dezorientacji w związku z odpowiedzią na pytanie – co zawiodło? Skąd porażka? 

Energia do zmiany zaklęta jest w „czarnej dziurze” naszej podświadomości – brzmi to być może tajemniczo, ale tak na prawdę bez uwzględnienia i zrozumienia sił działającej w naszej psychice wiele celów trudno osiągnąć. Uszanowanie swojej psychiki poprzez danie jej miejsca, czasu i uwagi to połowa sukcesu, drugą połową sukcesu jest włożenie wysiłku potrzebnego do zrozumienia tego co do nas mówi. Proponowany warsztat jest pierwszym krokiem do diagnostyki tego problemu. Aby „zobaczyć i dotknąć z bliska problem” będziemy pracować technikami projekcyjnymi dającymi dostęp do niewidocznych aspektów naszej nieświadomości oraz używać metody „ustawień” B. Hellingera. 

Z doświadczenia wiem, że kwestia otyłości czy skłonności do niej jest tak zwanym „objawem tego co do nas psychika mówi a czasem wykrzykuje” w niezrozumiałym języku, najczęściej jest to widoczny w lustrze wierzchołek ważnego problemu, który można rozwiązać metodami psychologicznymi. 

Wielokrotnie przekonałam się, że w pracy grupowej jest siła, z której każdy uczestnik możne skorzystać aby uruchomić własne zasoby potrzebne do uzyskania zrozumienia tego co ważne. Może też być tak, że „posmakowanie pracy psychologicznej” poskutkuje zdrowym apetytem na psychologiczną opiekę nad sobą i podjęcie decyzji o psychoterapii . 

Serdecznie zapraszam na konsultacje psychologiczne dla chcących wziąć udział w warsztacie. Dla chętnych konsultacje mogą stać się też okazją do pełniejszej diagnozy problemowej. 

Iwona SzmalenbergPsycholog, certyfikowany specjalista w zakresie samodzielnego prowadzenia psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, rekomendowany trener 2-go stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończone szkolenie w zakresie systemowej psychoterapii rodzin B. Hellingera. Wieloletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej, treningów interpersonalnych i warsztatów grupowych przy IPZ w Warszawie. W trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. 

Terminy warsztatu w 2016r – zawsze piątki raz na miesiąc od 17.00 do 20.00 Koszt indywidualnej konsultacji 100zł

Koszt warsztatu 120zł

Liczba uczestników do 6 osób